Νικηφόρο το τελευταίο φιλικό στην Πολωνία

Τη φιλική νίκη με 1-0 επί της Πογκόν, πέτυχε η Ανόρθωσις στο τελευταίο της παιχνίδι επί Πολωνικού εδάφους. Η αναμέτρηση μεταδόθηκε ζωντανά (με ήχο) από την επίσημη ιστοσελίδα μας.

Ο κ. Άντρε Πάους ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κόπριβετς, Μούρα, Χολγκερσον, Λέο, Νούχου, Μαϊσουράτζε, Κάλβο, Μακρή, Αβραάμ, Αμπουρτζάνια και Ντλοβού.

Μόλις στο 15ο λεπτό ο Τόνι Κάλβο μετά από σύγκρουση με αντίπαλο πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου, για να αντικατασταθεί τρία λεπτά αργότερα από τον Παναγιώτη Κωνταντίνου.

Στην επανάληψη, σταδιακά πέρασαν στον αγώνα οι Οικονόμου αντί Νούχου, Τζανακάκης αντί Μούρα, Μαραγκός αντί Αβραάμ, Κυριάκου αντί Κωνσταντίνου και Ανδρέου αντί Μακρή.

Το γκολ πέτυχε ο Ντίνο Ντλοβού στο 52ο λεπτό μετά από κλέψιμο του ιδίου που επέφερε η πίεση στην αντίπαλη άμυνα.

Η αποστολή της ομάδα μας αναχωρεί το απόγευμα σήμερα για την Κύπρο, όπου αναμένεται να φτάσει τα ξημερώματα της Δευτέρας.