Φιλική πεντάρα (φωτογραφίες)

Τη νίκη με 5-2 πήρε η Ανόρθωσις, στο αποψινό φιλικό παιχνίδι του Αντώνης Παπαδόπουλος, με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Λεμεσού.

Η Μεγάλη Κυρία μπήκε με φόρα στο γήπεδο και ευτύχησε να προηγηθεί με 3-0, χάρις σε δυο γκολ του Ντλοβού (9′, 19′) και ένα του Μακρή (23′). Στη συνέχεια του ημιχρόνου ο Άρης ανασυντάχθηκε και κατόρθωσε να μειώσει το σκορ σε 3-2 με γκολ των Αντωνίου και Μαραγκουδάκη στο τελευαίο δίλεπτο του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας κατάφερε να βρει άλλες δυο φορές τον δρόμο προς τα δίκτυα, αρχικά με τον Ντλόβου στο 77′ και εν συνεχεία με τον Αβραάμ στο 89′.

Ανόρθωσις (Άντρε Πάους): Κόπριβετς, Χόλγκερσον, Νούχου, Κωνσταντίνου (46′ Κυριάκου), Μούρα (70′ Τζανακάκης), Μακρής (55′ Ανδρέου), Αβραάμ, Αμπουρτζάνια (70′ Μαραγκός), Σβεσχλέν, Ντλόβου, Βίκτορ.

* Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε μονόλεπτος σιγή με αφορμή την επέτειο για τα 41 χρόνια από την κατάληψη της Αμμοχώστου από τους Τούρκους κατακτητές.