Συνέχεια στις νίκες με Οθέλλο (φωτογραφίες)

Συνέχεια έδωσε στα νικηφόρα αποτελέσματα η ομάδα μας, κερδίζοντας το βράδυ της Κυριακής τον Οθέλλο με 0-2.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση, με την Ανόρθωση να είναι ωστόσο πιο ουσιαστική στις ευκαιρίες που βρήκε και να σκοράρει με το καλημέρα και το καληνύχτα της συνάντησης. Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέας Μακρής μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, με σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αβραάμ και προσποίηση του Λαΐφη. Τη νίκη σφράγισε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού ο Γκονζάλβες με πλασέ μέσα από την περιοχή, μετά από ασσίστ του Εντέ.

Η νίκη ήταν η τέταρτη συνεχόμενη για την Ανόρθωση μέσα στο 2015 για το πρωτάθλημα και η πέμπτη αν συνυπολογίσουμε και το κύπελλο.

Την Τετάρτη ακολουθεί αγώνας κυπέλλου, με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» τον Διγενή Βορόκλινης, στον επαναληπτικό του 1-2 του ΓΣΖ.

Ανόρθωσις (Άντρε Πάους): Καμίνσκι, Χόλγκερσον, Λαΐφης, Δημητρίου, Αβραάμ, Μάκος, Αμπουρτζάνια (70′ Μαραγκός), Γκαρσία (82′ Εντέ), Κάλβο, Μακρής, Γκονζάλβες (90′ Ανδρέου).

Κίτρινες: 59′ Αβραάμ, Μαραγκός 71′