Ανόρθωσις 1 – 1 Αλ Σαχανίγια (Ζωντανή ενημέρωση)

Το δεύτερο της φιλικό αγώνα στην Ολλανδία, με αντίπαλο την Αλ Σαχανίγια, ομάδα προερχόμενη από το Κατάρ, δίνει σήμερα η Ανόρθωσις.

5′ Κόρνερ από δεξιά για την Ανόρθωση ανεκμετάλλευτο.

7′ Καλό σουτ από τον Κάλβο, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

9′ Κόρνερ για τους αντιπάλους χωρίς τύχη.

10′ Σουτ από τον Κάλβο μόλις έξω.

12′ Σουτ του Ιακοβένκο πάνω από τα δοκάρια

13′ Σέντρα από δεξιά ο Δημητρίου, πάνω από τα δοκάρια κεφαλιά Ιακοβένκο, ψηλά έξω.

15′ Κόρνερ η Αλ Σαχανίγια, περνά ανεκμετάλλευτο.

20′ Κόρνερ για την Ανόρθωση, σφυρίζεται επιθετικό φάουλ, ως μη γενόμενη η εξέλιξη της φάσης

23′ Φάουλ σε καλό σημείο στο Μαραγκό. Εκτελεί και διώχνουν σε κόρνερ. Δεύτερο κόρνερ διώχνει η άμυνα.

30′ Σουτ των Καταρινών, μπλοκάρει ο Βαλβέρδ

32′ ΓΚΟΛ Ξαφνική αντεπίθεση της Αλ Σαχανίγια που ανοίγει το σκορ

40′ Κόρνερ για την Ανόρθωση δίχως τύχη.

41′ Σουτ από τον Ιακοβένκο αποκρούεται.

44′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Αλ Σαχανίγια, σώζει ο Βαλβέρδ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Οικονόμου, Σεράν και Μακρής αντί των Μαραγκού, Τονούτσι, Αβραάμ

50′ Σουτ του Κάλβο αποκρούει ο τερματοφύλακας, στην επαναφορά ο Άμπου αστοχεί και στέλνει την μπάλα άουτ

59′ Σουτ του Μακρή διώχνει ο αντίπαλος τερματοφύλακας

62′ Σουτ του Άμπου έξω

63′ Καλή ευκαιρία για την Αλ Σαχανίγια περνά μόλις παράλληλα με την εστία

64′ Κλασσική ευκαιρία του Μακρή σουτάρει έξω.

66′ Δημητρίου σουτ ξυστά έξω

75′ Φαουλ στον Κάλβο σε ευνοϊκή θέση, στο ημικύκλιο της περιοχής. Εκτελεί ο Ιακοβένκο στο τοίχος.

76′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Μάκου και ο Νούχου με όμορφη κεφαλιά καρφώνει την μπάλα στα δίκτυα

77′ Αδάμος Ανδρέου στη θέση του Αμπουρτζάνια

79′ Καλό σουτ του Ιακοβένκο ψηλά

80′ Λαΐφης αντί Κάλβο

85′ Χαμένη ευκαιρία από τον Μάκο, έξω

88′ Ο Λαΐφης δεν θα προλάβει την μπαλιά, περνά εκτός η μπάλα

90′ Λήξη του αγώνα

Αρχική εντεκάδα: Βαλβέρδ, Νούχου, Μαραγκός, Κάλβο, Αμπουρτζάνια, Τονούτσι, Ιακοβένκο, Μαϊσουράτζε, Δημητρίου, Αβραάμ, Μάκος